Вдала стоматологія лікаря Балановської
Коронки на зуби. Встановлення коронок у Білій Церкві
Більшість людей, незалежно від місця проживання, клімату та соціального статусу, стикаються із проблемами зі здоров'ям зубів. До найпоширеніших патологій відносять карієс та запальні процеси у ротовій порожнині, які, при відсутності лікування, можуть призвести до втрати зуба.
Відсутність навіть однієї зубної одиниці призводить до низки проблем. З одного боку, це стосується аспекту естетики, оскільки відсутність зуба може викликати легке психологічне незручення, що призводить до замкнутості, втрати впевненості та навіть депресії. З іншого боку, ця ситуація впливає на фізіологічний рівень, оскільки відсутність зуба може спровокувати різні захворювання шлунково-кишкового тракту та призвести до деформації обличчя.
Проте, існує рішення для відновлення як функціональності, так і естетики зубного ряду - використання зубних коронок.
Зображення від Freepik
Види зубних коронок
Зубна коронка - це протез, виготовлений в лабораторії за індивідуальним відбитком, а не прямим шляхом. Коронка повністю огортає видиму частину зубної одиниці, що робить її ефективнішою, ніж пломби чи вініри. Вона надійно кріпиться за допомогою стоматологічного цементу і витримує всі жувальні навантаження. З допомогою коронки можна вирішити кілька проблем - естетичну та функціональну.
Головна класифікація коронок ґрунтується на типі матеріалу. Вибір залежить від бажань та фінансових можливостей пацієнта, але також потрібна консультація лікаря, який враховує медичні показання та сучасні можливості стоматології.
- Металеві Коронки
Найбільш доступним типом протезування є коронки з кобальто-хромового сплаву. Вони виготовляються за технологією лиття (одноразово). Металеві коронки можна розділити на два типи: з напиленням та без напилення. Вони можуть мати вигляд полірованого металу чи навіть золота за бажанням клієнта. Металеві коронки відзначаються доступністю та тривалим терміном служби - до 15 років. Вони відмінно переносять навантаження і вважаються практичними. За естетикою, вони можуть поступатися іншим типам протезування. - Металокерамічні Коронки
Металокерамічні коронки об'єднують практичність, доступну ціну та відмінну естетику. Вони є найпопулярнішим типом протезування. Довговічність виробу забезпечується поєднанням металевої основи та керамічного покриття. Термін експлуатації таких коронок також досягає 15 років. Кераміка максимально точно відтворює відтінок натуральної емалі, надаючи всьому зубному ряду естетичну красу. - Безметалеві Коронки
Безметалеві коронки стають все більш популярними, незважаючи на їх вартість. Ця технологія дозволяє вирішити найскладніші естетичні проблеми з зубним рядом. - Пресована Кераміка
Пресована кераміка - матеріал, який точно відтворює естетичні властивості зубної емалі. Коронки з пресованої кераміки дуже популярні серед голлівудських зірок і зараз стали доступними для всіх. Вони практично не відрізняються від справжніх зубів, що робить їх надзвичайно популярними. Проте, слід зазначити, що пресована кераміка може бути дещо крихка, що обмежує її застосування на жувальних поверхнях, де навантаження велике. Незважаючи на це, за дотримання правил догляду та рекомендацій лікаря, коронки можуть прослужити до 15 років. - Діоксид Цирконію
Коронки з діоксиду цирконію підкорили рекорди популярності. Цей матеріал поєднує міцність, стійкість до зносу та простоту в установці. Вони гіпоалергенні, добре інтегруються з рештою зубів і непомітні серед природних. Ще однією перевагою є те, що підготовка для їх установки не потребує значного обточування зубів. Діоксид цирконію часто використовується в мостових конструкціях різної довжини для передніх і жувальних зубів. Однак варто відзначити, що головний недолік цього матеріалу - його вартість.
Етапи встановлення коронки на зуб
Будь-які медичні втручання проводяться після повноцінної санації ротової порожнини, і встановлення коронок не є винятком. Під час першого візиту стоматолог проводить повний огляд та оцінку стану зубів і ясен, обирає тип коронок відповідно до медичних показань. У разі необхідності виконується рентген.
На наступному етапі проводиться санація: лікуються ясна, пломбуються зуби, видаляється зубний камінь та наліт. Підготовка самого зуба до встановлення коронки включає його обточування та видалення нерва (але тільки у випадках, коли це необхідно). В кінці робиться відбиток, на основі якого буде виготовлено коронку.
Наступний етап - примірка коронки. Вона повинна ідеально прилягати до поверхні зуба, не викликати дискомфорту та незручностей під час говоріння чи жування. Крім того, вона фіксується за допомогою спеціального цементу. Тут є два варіанти:
* тимчасова фіксація для вивчення "поведінки" коронки;
* постійна фіксація.
Весь процес встановлення коронки займає від п'яти днів до кількох тижнів. Кожен випадок є індивідуальним і залежить від стану ротової порожнини в момент звернення до стоматолога.